O Petře

Lidem naslouchám, lidí se ptám, lidi podporuji... od roku 1999. Dlouhá léta jsem jim naslouchala především coby redaktorka, moderátorka, autorka humanitárních projektů, šéfka vzdělávací/zdravotnické pomoci a v posledních 13 letech i coby maminka a manželka.

Jedenáct let jsem byla redaktorkou zahraniční redakce Radiožurnálu, působila jsem v ČRo Dvojka a v dětském vysílání ČRo Rádia Junior. Jsem autorkou 3 charitativních audio CD pro děti. Spolupracovala jsem s UNICEF, s ADRA, a 3 roky jsem vedla zdravotnický a vzdělávací projekt v Indonésii (DORRA - Doctors for Africa/Asia). Jsem stále i redaktorkou a editorkou Pravého domácího časopisu.


O čem jsem přesvědčená?

O tom, že každý je JEDINEČNÝ - že každý je specialistou pro svou CESTU - že každý může žít tak, jak skutečně CHCE - a že "jedinec zmůže dost..."

Co bych si přála?

Abyste došli tam, kam skutečně chcete... Aby vám na té cestě bylo dobře... A abyste viděli a mohli využít vše, co v sobě máte...

Vzdělání a Zkušenosti

Vystudovala jsem: Fakulta sociálních studií - Mezinárodní vztahy (magisterské studium), University of Bath - School of Management (půlroční doplňující studium v magisterském cyklu)


Spolupracovala jsem interně i externě: Český rozhlas, Česká televize, Pravý domácí časopis, Lidé a země, další tištěná a internetová média, UNICEF, ADRA, DOctoRs foR Africa/Asia, Google, Volkswagen, Olympus, Phillips, Legoland, Molson Coors Central Europe, Pneu Continental, Pandora jewelry, Vorwerk, Sholl, Wrigley, Nuance Communications, Cyberon Security, Revopayments, Zoll, Lázně Bělohrad - Spa Resort Tree of Life, DEVRO...

Jsem certifikovaná koučka ACC (Associate Certified Coach) - vyškolená metodikou Results Emotions (RE), akreditovanou největší profesionální organizací koučů ICF (International Coach Federation). Jsem členkou této organizace a odbornou poradkyní koučovacího programu RE pro neziskové organizace (Růžová mašinka). Jsem rovněž certifikovaný NLP Practitioner - koučka Neuro-lingvistického programování. 

PROČ jsem se stala koučkou?

Každá ZMĚNA je trvalejší, když máte své silné PROČ. To moje "proč" je jednoduché. Naplňuje mě, když lidé díky koučinku zjistí, CO skutečně CHTĚJÍ, JAK k tomu mohou DOJÍT, a že jsou vlastně mnohem silnější, schopnější a SVOBODNĚJŠÍ, než si možná mysleli... A kdy mě to došlo?

Poprvé mě to napadlo, když jsem seděla s jednou milou dámou v rozhlasovém studiu. Její fotku bohužel nemám, ale jasně si vzpomínám, že měla velký strach. Třásly se jí ruce i hlas. Chápala jsem jí! Před mikrofonem mám i po těch letech také stále respekt. Začali jsme si povídat, jen tak, nezávazně. Paní se uvolnila, téměř rozkvetla. Když se rozsvítila červená, nenuceně odpovídala na moje otázky. Po vysílání mě podávala ruku. Už měla pevný stisk, klidný hlas a zářící oči. "Nikdy bych netušila, že to dám, Petro! Děkuju! Bylo mi moc příjemně!" Tehdy jsem si uvědomila, jak úžasné je vidět člověka, který se zbaví starých přesvědčení, svazujících pout... když si začne věřit... když ROZKVETE...

Podruhé mě to napadlo, když za mikrofonem stály děti. Natáčely se mnou "pomáhací" CD pro děti v Africe, Sýrii a v Indonésii. Nebály se tak viditelně jako dáma v rozhlase, ale hlásek měly přiškrcený, tichý, neustále se kontrolovaly. Sedla jsem si k nim a v klidu jsem s nimi texty četla. Opakovaly po mě, zvyšovaly hlas, smály se nahlas a najednou to tam bylo. V jejich hláskách jsem znovu slyšela dětskou radost, hravost a energii. Přesně to, co my dospělí v sobě někdy tak složitě hledáme. "Tý jo teto, já fakt budu na cédéčku!!" Měla jsem ohromnou radost, že jsem byla s dětmi, když pochopily velmi podstatnou věc - že SNY si mohou plnit... když se nebudou bát pro ně něco málo udělat...

Potřetí mě to napadlo, když jsem se setkávala s dobrovolníky, kteří jezdili léčit a učit na indonéský ostrov Lombok. Vedla jsem organizaci Doctors for Africa/Asia a mým hlavním úkolem bylo připravit lékaře a zdravotní sestřičky na jejich výjezd, být jim každý den oporou. Mnozí z nich se z Indonésie vraceli posílení, sebevědomější, plní nápadů a energie. Jejich proměny, nové začátky, životní posuny... mě naplňovaly. A velmi milá zpětná vazba od spolupracovníků, kterých si nesmírně vážím, mě pak už definitivně nakopla... to byla moje CESTA. Stala jsem se koučkou. A bude mi opravdu velkou ctí podpořit koučováním právě Vás! 

Minulé CESTY nemusí předurčovat ty budoucí!